Üyelik

Hala laroche-posay.com.tr üyesi değil misiniz?

Şifremi hatırlat
Şifrenizi hatırlatan yazıya ulaşmak için bize mail adresinizi bildirin

Email adresim

Hassas ciltlere daha iyi bir yaşam

Durum

Emel, cidin her zaman hassas mıydı?

Cildim her zaman ince ve oldukça hassastı. Fakat iki yıl öncesine kadar belirgin bir sorun yaşamamıştım.  O zamana kadar cilt bakımım için gerekli olan tek şeyin nemlendirici bir gündüz kremi olduğunu düşünüyordum.

Belirtiler

Bu hassasiyet kendini nasıl gösterdi?

Yüzümde, özellikle de elmacık kemiklerimde kızarıklıklar fark etmeye başladım. Burun çevremde bile görünen damarlarım oluşmuştu. Ayrıca güneşin ve hava değişikliklerinin kızarıklıkları daha da kötüleştirdiğini fark ettim. Bende sıcak basmalarına neden olan stresin de bu durumda etkisi büyüktü. Kısacası, zaman geçtikçe cildim hassaslaşmaya ve kötüleşmeye başlıyordu. Fondöten sürerek bile, kızarıklıklarımı kapatamıyordum.

Çözüm

Peki ne yapmaya karar verdin?

Annemin tavsiyesine uyarak, dermatoloğuma gittim. Bana rosacea hastalığına yakalanmaya yatkın, oldukça hassas bir cildim olduğunu söyledi. Cildimin bakımı ve kızarıklıkları saklamak için kızarıklığa karşı bir krem önerdi. Ayrıca normal sabunumu, narin bir temizleme sütü ile değiştirmemi istedi. Düzenli kullanımdan sonra cildim eski tazeliğine kavuştu ve kızarık cilt görünümüm artık geçmişte kaldı!

loading : 0,483 sec